Supernatural Turkey
Sitemize üye olun!!
Supernatural Turkey
Sitemize üye olun!!
Supernatural Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Supernatural Turkey Fan Sitesi

AnasayfaRole Playing GameLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bir öss masalı:)))(össye girenler kesin okumalı:))

YazarMesaj
DSE
Gerçek Üye
Gerçek Üye
DSE

Kova Mesaj Sayısı : 227

Bir öss masalı:)))(össye girenler kesin okumalı:)) Empty
MesajKonu: Bir öss masalı:)))(össye girenler kesin okumalı:))   Bir öss masalı:)))(össye girenler kesin okumalı:)) I_icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 7:14 pm

Bir varmış bir yokmuş,dağların ardında,seminifer kıvrımları gibi ırmakların sonunda eyan kadar yeşil,tanım kümesi büyük bir ülke varmış.Bu ülkenin kenarortaylarının kesiştiği yerde padişah Ordinat´ın sarayı bulunurmuş.Padişah,ülkesini adaletle yönetir,kimsenin dengeye gelmiş tepkimesine karışmazmış.Bu padişahın güzel mi güzel bir kızı varmış.Nice soylu zenginler istemiş de gitmemiş güzel prenses.
Ülke halkı da birlik ve beraberlik içinde geçinir,karşılıklı elektron alışverişi ile iyonik bağlar içerisinde bulunurlarmış.Sanki her biri bir palanga sisteminin elemanıymış(makaralar ağırlıksız).Kısaca halk arasında devamlı bir konjugasyon varmış.Benim geni senin de genindir,diyerek muhtaçlara yardım ederlermiş.
Birgün bu ülkeye büyük,kocaman bir dev gelmiş.Ona gittiği ülkelerde ´Morula´ canavarı derlermiş.Bu mutasyona uğramışökaryot canlı,insan yiyerek beslenir,ülke ülke dolaşıp,karnını doyururmuş.N.Ş.A.´da 1 molü 22.4 lt. hacim kaplıyormuş.Şimdiye dek avagadro sayısı kadar memleket gezmiş,sıra bu ülkeye gelmiş.Canavar hemen padişahın sarayına varmış,karşısına dikilmiş;'Bana bak,padişah izotopu!Ya bana ülke nüfusunun geometrik ortalaması kadar yemeye adam verirsin ya da ülkenizin homeostasini bozar,hepinizin türevini alırım.'demiş.Padişah vezirleri bundan çok korkmuş,çünkü bu canavar geçtiği yerlerde limiti alınmadık fonksiyon,eğimi bulunmadık doğru denklemi bırakmazmış.ama şansını denemek istemiş padişah.Ülkenin iyonlaşma enerjileri en yüksek adamlarını canavarın üstüne salmış ama ne fayda!Hepsi de monomerlerine kadar ayrışıp canavarın ince bağırsağında emilmişler.
Böylece padişah ve halkı canavarın isteklerine boyun eğmişler,n ülkedeki çocuk sayısı olmak üzere,her gün (n/8-1)½ kadar çocuğu canavara vermeye karar vermişler.
Günler günleri, aylar ayları kovalamış,zaman statik elektrik gibi akıp gitmiş,sıra Alfa Beyín oğlu´Blastula´ya gelmiş.Anne ve babasının Blastula´yı göndermeye hiç niyetleri yokmuş.çünkü büyük oğulları,Blastula´nın allotropu Gastrula´yı canavar yemiş.Fakat padişahın askerleri zorla Blastula´yı alıp götürmüşler,sonra onu çevresi 6r kadar olan ovaya getirmişler.Blastula etrafına bakınmış ne canavar var,ne de başka bir organizma.Sadece nitrit bakterileri tarafından ayrıştırılan insan iskeletleri varmış.Birden uzaklardan frekansı yüksek bir ses gelmiş.Bu canavarın sesiymiş.'O kim?' demiş Blastula.'Anyon musun,yoksa katyon mu?'Karşıdaki ses de'Ne anyonum ne katyonum,seni yemek isteyen bir hetetrofum!'demiş.Bunu duyan Blastula o ivmesiyle koşmaya başlamış.Sonunda bir mağaraya varmış.mağaranın ağzında bir kaya varmış.Blastula kayanın arkasındakiş snaptik boşluktan mağaraya sızmış.Arkasından gelen canavar da kayaya bir F kuvveti uygulamış ve Blastula pigmentlerinden yoksun hermafroid iğrenç yaratığı karşısında bulmuş.Ağzından mukusla birlikte amilaz enzimleri akıyor,gözleri düzgün dairesel hareket yapıyormuş.Diişleri çok sivriymiş,hepsi de rezonans yapı gösterircesine birbirinin aynısıymış.
Birden,bir şeyi farketmiş Blastula.Mağaradaki kayalardan biri çukur ayna gibiymiş.Mağaranın duvarlarından iki ışık da aynanın asal eksenine paralel geliyormuş.'Eğer canavar aynanın odağına gelirse ışık gözünü alır,ben de kaçarım.'diye düşünmüş Blastula.Hemen aynanın odağını hesaplamış.Eğer canavar iki adım daha giderse gözü tam odağa gelecekmiş.'Gel!'demiş canavara'Korkmuyorum senden!'.Canavar iki adım atmış ve ışık gözünü almış,dengesini kaybetmiş.Sağa sola yatarken mağaranın zeminin sürtünme katsayısı az olduğundan ayağı kaymışve başını kayalara çarpmış.(Böyle iki sakarlığın birbirini takip etmesine sakarlık metagenezi diyoruz.)Böylece bayılmış.Blastula ise hemen cebinden bıçağını çıkarmış,canavarın başını bedeninden ayırmışve mağaranın girişine ağırlık merkezinden asmış.
Daha sonra o sevinçle evine koşmuş.Annesi ve babası kapıyı açınca çok şaşırmışlar.Daha sonra olanları anlayınca oldukça sevinmişler.Çünkü onların da reel sayılar kümesinde tanımlı bir oğulları varmış.Kolay değil,önüne geleni mutlak değer içine alanbu canavarın hakkından gelmiş.
Haber,kanserli hücre gibi her yere yayılmış.Sonunda sarayın eşik enerjisini aşıp,padişaha kadar gelmiş.İlk önce inanamamışlar;ama hep beraber gidip kelleyi görünce hepsi de asit çözeltisine batırılan turnusol kağıdı gibi renk değiştirmişler.
Blastula bir anda ülkenin yükseltgenme eğilimi en yüksek elementi olmuş.İlk önce padişahın veziri olmuş,sonra da prensesle evlenmiş.Masalın sonu aşağıdakilerin hangisiyle bitebilir?
1-Gökten 3 elma düşmüş.
2-Avagadro sayısı kadar çocukları olmuş.
3-Canavar hortlamış

A)Yalnız 1
B)Yalnız 2
C)2 ve 3
D)1 ve 2
E)1,2 ve 3

Bir öss masalı:)))(össye girenler kesin okumalı:))
1 sayfadaki 1 sayfası