Supernatural Turkey
Sitemize üye olun!!
Supernatural Turkey
Sitemize üye olun!!
Supernatural Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Supernatural Turkey Fan Sitesi

AnasayfaRole Playing GameLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Harry Potter

5 posters
YazarMesaj
DeaneD
Özel Üye
Özel Üye
DeaneD

Harry Potter Empty
MesajKonu: Harry Potter   Harry Potter I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 8:21 am

Harry Potter, 10 yıl boyunca hiçbir zaman sevemediği Petunia teyzesi,Vernon eniştesi ve nefret ettiği ahmak kuzeni Dudley ile yaşamak zorunda kalmıştır. Anne ve babasının bir trafik kazasında öldüğünü sanan Harry, Hogwarts'da Anahtarların ve Toprakların Bekçisi Rubeus Hagrid'in verdiği mektupla başlayan olaylarla durumun böyle olmadığını anlayacaktır. Harry'nin Muggle(büyü-dışı) doğumlu cadı annesi Lily Potter ve büyücü babası James Potter, Harry daha bir yaşındayken Voldemort tarafından öldürülmüşlerdir. Harry, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na hiç başvurmamasına rağmen oradan kabulü gelmesiyle kendisinin de bir büyücü olduğunu anlar. Yedi sene boyunca okuyacağı bu gizemli ve devasa okulda onu bekleyen birbirinden tehlikeli ve heyecanlı serüvenlerle daha ilk senesinde becerikli bir büyücü olup çıkar.

Harry Potter, İngiliz kadın yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap olarak yazılan kitap serisi.
Dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçmiştir. Harry Potter serisinin yedinci kitabı piyasaya çıktığı ilk gün ABD'de 8,5 milyonun üzerinde bir satış rakamı yakalayarak erişilmesi güç bir rekora imza atmıştır. Türkiye de dünyayı sarsan Harry Potter çılgınlığından etkilenmiştir.
Harry Potter serisinin ilk kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı, 1997 yılında piyasaya çıkmıştır.Yedi kitaplık serinin günümüz itibariyle yedi kitabı tamamlanıp satışa sunulmuştur. Ünlü serinin kitapları, "Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı" ve "Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı" ünvanlarını şimdiden üstlerine almışlardır. Kitap serisi, sadece çocukların değil her yaştan okurların ilgisini çekmiştir.
Flame
Kurucu&Administratör
Kurucu&Administratör
Flame

Başak Mesaj Sayısı : 666

Harry Potter Empty
MesajKonu: Geri: Harry Potter   Harry Potter I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 1:56 pm

Harry Potter 4everrr bütün bölümlerini en az 2 kere izlemişimdir Very Happy
https://supernaturalturkeyy.yetkin-forum.com
mrtzn
Süper Üye
Süper Üye
mrtzn

Koç Mesaj Sayısı : 358

Harry Potter Empty
MesajKonu: Geri: Harry Potter   Harry Potter I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 6:04 pm

en az 2 kere mi eheheh çopk muş ben 1. yi 6
2.yi 4
3.yü 8
4.yü 6
5.yi 9
6. yı 1 kere izledim nerdeyse herşeyi biliyom film hakkında kıtapların çoğunuda okudum zaten XD
DeaneD
Özel Üye
Özel Üye
DeaneD

Harry Potter Empty
MesajKonu: Geri: Harry Potter   Harry Potter I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 9:58 pm

ahh bayılıyoruum HP'yee Very Happy ayneen bizde dvdsi olduğu içiin istediğğim her zamaan izliyoruum ehu Very Happy
tabii sinemada da 3-4 kere izlemişimdiir aynı filmi Very Happy
mrtzn
Süper Üye
Süper Üye
mrtzn

Koç Mesaj Sayısı : 358

Harry Potter Empty
MesajKonu: Geri: Harry Potter   Harry Potter I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 10:01 pm

ben istediğim anda açıp izlemek için bilgisayara kaydettim XD
enc_eda
Üye
Üye
enc_eda

Aslan Mesaj Sayısı : 60

Harry Potter Empty
MesajKonu: Geri: Harry Potter   Harry Potter I_icon_minitimePerş. Ekim 29, 2009 4:09 am

melez prensin sonuna çok üzüldüm ya nerdeyse ağlıcaktım hatta 1 kaç damla yaş aktı gözümden Harry Potter Icon_cry
DD <3 JeNseN..
Moderatör
Moderatör
DD <3 JeNseN..

Balık Mesaj Sayısı : 2344

Harry Potter Empty
MesajKonu: Geri: Harry Potter   Harry Potter I_icon_minitimeÇarş. Ocak 27, 2010 10:50 pm

son kitap güzel Very Happy en güzel Very Happy

Harry Potter
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Potter Serisi